Edukacja Domowa

Zapraszamy edukatorów domowych do współpracy. Nasza szkoła zapewnia wsparcie w realizacji podstawy programowej, konsultacje z nauczycielami, dogodne terminy egzaminów. Dzieci z edukacji domowej mogą brać udział we wszystkich wydarzeniach szkolnych, poza udziałem w programowych zajęciach dydaktycznych. W tym roku mamy dostępną całkiem sporą gamę warsztatów rozwojowych:-)

UWAGA!!!

PRACOWNIA PROJEKTOWA DLA ED:: PONIEDZIAŁKI 12:45-14:00.

JOGA DLA ED: PONIEDZIAŁKI 14:00-15:00.

ODPŁATNE JEST KORZYSTANIE Z NASTĘPUJĄCYCH PRACOWNI:

PRACOWNIA PRZYRODNICZA 15ZŁ/ZA ZAJĘCIA

PRACOWNIA FILMOWA 15ZŁ/ZA ZAJĘCIA

BODY PAINTING 15ZŁ/ZA ZAJĘCIA

PRACOWNIA PROJEKTOWA 15ZŁ/ZA ZAJĘCIA

Praca z edukatorami domowymi jest naszym nowym doświadczeniem, poszukujemy najbardziej optymalnych rozwiązań, które będą satysfakcjonowały obie strony.

Edukacja domowa jest odpowiedzialnością rodziców, po naszej stronie jest ułatwienie Wam tego, wsparcie, zorganizowanie konsultacji, podanie wymagań i organizacja egzaminów. Wymagania są oparte na podstawie programowej, nie na konkretnych programach promowanych przez wydawnictwa. Niektóre są bardziej ogólne, inne bardziej szczegółowe, prowadzące krok po kroku po treściach edukacyjnych. Nasza platforma edukacyjna Moodle zawiera wszystkie informacje:-)

Zapraszamy do kontaktu i do wypełnienia dokumentów. Osobą, która zajmuje się w naszej szkole edukacją domową jest pani Karolina Czech. Można się z nią kontaktować pod numerem telefonu 609 393 953. Po wyrażeniu zainteresowania taką formą realizacji obowiązku szkolnego przesyłam dokumentację. Procedura jest prosta i dostępna dla każdego:-)

Opłaty za edukację domową obejmują jedynie wpisowe w wysokości 200zł, ponadto można nieobowiązkowo wziąć udział w częściowo odpłatnych zajęciach i wydarzeniach:, np. w Zielonych Piątkach, czyli piątkach w terenie, na sali, na lodowisku, itp. Czasami rodzice są obligowani do partycypowania w kosztach, np. autokaru lub biletu wstępu. Informacje o Zielonych Piątkach są udzielane bezpośrednio na komunikatorze grupy edukatorów domowych. Odpłatne są również niektóre warsztaty, szczególnie te wymagające zakupu materiałów. Zasadniczo koszt wynosi 15zł/warsztat, jedynie stolarnia kosztuje 30zł/warsztat. Ceny abonamentów:
10 warsztatów: 150zł
20 warsztatów: 285zł
30 warsztatów: 420zł.
Przelew na konto Stowarzyszenia: PKO BP 44 1020 1390 0000 6202 0625 4124,
tytuł wpłaty: Warsztaty (Jan Kowalski), lub płatność u osoby prowadzącej pracownię.
My odhaczamy wpłatę i wręczamy dziecku abonament w formie papierowej przy pierwszych warsztatach:-)
Odcinamy jeden kupon za warsztaty i tak się to toczy:-).

Dodatkowym, nieobowiązkowym kosztem jest również ubezpieczenie.

Poniżej znajduje się podstawa prawna oraz dokumenty do wydrukowania i przesłania skanem na: szkolaalternatywna@gmail.com lub osobiście do szkoły:

https://docs.google.com/document/d/14xDPTx4gsFzhWEq3rbPgIoIwU0zt3nJC9S-6Sklyhdo/edit

PROSZĘ NIE WYPEŁNIAĆ BEZPOŚREDNIO NA DYSKU!!! NALEŻY ŚCIĄGNĄĆ DOKUMENTY NA SWÓJ KOMPUTER I WYPEŁNIĆ DRUKIEM LUB WYDRUKOWAĆ Z POWYŻSZEGO LINKU I WYPEŁNIĆ RĘCZNIE.

PROCEDURA W KILKU KROKACH:

  1. Zgłoszenie chęci przejścia na edukację domową telefonicznie 609393953 lub mailowo: szkolaalternatywna@gmail.com.
  2. Wysłanie lub osobiste dostarczenie dokumentów z powyższego linku.
  3. Po uzyskaniu akceptacji szkoły podpisanie umowy osobiście w szkole lub po otrzymaniu umowy drogą mailową i odesłanie jej pocztą/kurierem na adres: Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne, ul. Czytelni Ludowej 4, 43 – 400 Cieszyn.
  4. Dokonanie wpłaty wpisowego w wysokości 200zł na konto: PKO BP 44 1020 1390 0000 6202 0625 4124
  5. Z naszej strony podpinamy nowego ucznia do naszej platformy edukacyjnej Moodle, tam znajdują się wymagania i sposoby kontaktu z nauczycielami w sprawie konsultacji i egzaminów i można zacząć działać:-)
  6. Egzaminy należy zdać do końca maja, po tym terminie egzamin jest płatny w wysokości 70zł.
  7. W klasie 7 obowiązuje drugi język. Mamy dostępnych nauczycieli z: niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.