Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym  2017/2018

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

 przewodniczący – Igor Werszański  kl. VII
 zastępca przewodniczącego – Tymoteusz Płatek  kl. V
sekretarze – Tina Rakowska, Zuzia Ponikowska kl. V
skarbnik – Efrem Mizia   kl. VI
członkowie zwykli:  Maja Gorgoń kl.V, Adam Liwczak kl.VI, Emanuel Knopek kl.VII

Wybory  do Rady Samorządu Uczniowskiego (RSU) odbyły się w czwartek, 3.10.2017r. o godz. 11.40. Poprzedzone były gorącą  kampanią wyborczą, która trwała od poniedziałku, 9.10 do środy 11.10. Uczniowie rozdawali ulotki, wieszali plakaty i prezentowali swój program słownie, podczas zgromadzeń.  W głosowaniu wzięło udział  51 osób. Wszystkie oddane głosy były ważne. Wyniki głosowania przedstawiały się w następujący sposób:
Carlito Draus – 17 głosów
Tymoteusz Płatek – 29 głosów
Maja Gorgoń – 7 głosów
Zuzanna Ponikowska – 12 głosów
Valentina Rakowska – 13 głosów
Efrem Mizia – 10 głosów
Adam Liwczak – 7 głosów
Igor Werszański – 19 głosów
Emanuel Knopek – 14 głosów

Dzięki przemyślanej kampanii wyborczej wieki sukces odniósł Tymek Płatek, uczeń klasy czwartej. Uzyskał największą liczbę głosów. Z uwagi jednak na małe doświadczenie pracy w samorządzie (startował po raz pierwszy), nie został przewodniczącym szkoły. Osoby startujące w wyborach zadecydowały o składzie Rady Samorządu po wyborach, 23 października 2017r. Wtedy właśnie wybrano przewodniczącego szkoły, zastępcę i innych członków rady, jak podano wyżej.

W semestrze zimowym samorząd zorganizował:
14 października 2017 imprezę z okazji Dnia Nauczyciela,
30 listopada 2017 „Andrzejki” połączone z otrzęsinami kl. IV  oraz nocowaniem w szkole,

Z inicjatywy samorządu sprzedawane były tosty i sałatki. Samorząd zbierał pieniądze w ramach akcji „Góra Grosza”.

Opiekunką RSU jest  pani Danuta Molenda. Z opiekunem Samorządu Uczniowskiego współpracuje pani Jolanta Kubaczka Mrowczyk, która wspiera pomysłami i konkretną pomocą wszelkie działania samorządu.

2018-02-05_151706Igor Werszański –  przewodniczący Rady Samorządu uczniowskiego
Igor ma 13 lat i chodzi do klasy siódmej.  Interesuje się grami komputerowymi. Gdyby to było możliwe, grałby  na komputerze lub telefonie całe dnie, w przerwach zajadając  się spaghetti i pizzą. Jego ulubionymi kolorami są: czerń i biel. Lubi sporty zimowe, szczególnie łyżwiarstwo i narciarstwo, nie lubi natomiast chodzić po górach, a wszystkie rajdy nudzą go okropnie. Ma kota „Furię” i psa „Kierka”, które raczej nie wchodzą sobie w drogę.       

   

2018-02-05_151805Tymoteusz Płatek – zastępca  przewodniczącego Rady Samorządu uczniowskiego    Tymek ma dziewięć lat i chodzi do klasy czwartej. Startował w wyborach do RSU po raz pierwszy i od razu odniósł ogromny sukces – uzyskał najlepszy wynik w głosowaniu! Interesuje się motoryzacją – głównie samochodami, rajdami samochodowymi oraz ekstremalnymi zjazdami rowerowymi „downhill”.   Ulubionym kolorem Tymka jest kolor czerwony, z potraw  lubi najbardziej pieczone kurczaki. Wolny czas najchętniej spędza na świeżym powietrzu. Ma ryby akwariowe.

 

2018-02-05_151645

Valentina Rakowska – sekretarz Rady Samorządu Uczniowskiego
Tina ma dziesięć lat i chodzi do klasy piątej.  Lubi czytać książki, rysować i malować oraz jeździć konno. Interesuje się zwierzętami, gra w szachy, śpiewa i uczy się gry na fortepianie. Lubi sport, szczególnie gimnastykę, ciekawi ją szermierka i łucznictwo . Tina ma mało wolnego czasu, z racji wielu zainteresowań i pasji, które rozwija. Jej ulubionym kolorem jest niebieski a jeść lubi wszystko. Nie ma na razie zwierząt domowych, ale kiedyś będzie mieć dwa koty.

Maja Gorgoń – członkini Rady Samorządu Uczniowskiego
Maja przyszła do naszej szkoły w tym roku szkolnym i od razu czynnie włączyła się w życie naszej społeczności. Ma jedenaście lat i chodzi do klasy piątej. Pięknie rysuje i maluje. Lubi marzyć. Jeśli ma wolny czas jeździ na rowerze i deskorolce no i oczywiście maluje. Ma kilka kolorów, które bardzo lubi, są to: niebieski, różowy i fioletowy. Zajada się chętnie frytkami i pizzą, lub czekoladą. Ulubionymi dyscyplinami sportowymi Mai są: gimnastyka i jazda na deskorolce. Ma akwarium z rybkami.

 

2018-02-05_151745Zuzanna Ponikowska – sekretarz Rady Samorządu Uczniowskiego
Zuzia ma 11 lat i jest uczennicą klasy piątej. Jej hobby to rysowanie, śpiew i taniec. Ma dwa ulubione kolory: różowy i czarny, które najchętniej łączy. Uwielbia pizzę i lody. Gdy ma wolny czas to rysuje, ogląda filmy, śpiewa , tańczy, bawi się z bratem –żyje pełnią życia. Ma świnkę morską i psa.

 

 

2018-02-05_151825Efrem Mizia –  skarbnik Rady Samorządu Uczniowskiego
Efrem ma dwanaście lat i jest w klasie szóstej. Jego hobby to gry komputerowe. Lubi kolor niebieski a żywić mógłby się pizzą i plackiem z jabłkami. Gdy ma wolny czas czyta lub śpi, czasem gra na komputerze lub ogląda telewizję.  Uprawia szermierkę, gra w szachy i gry planszowe. Ma psa i chomika, o które troszczy się wraz z rodzeństwem.

 

 

2018-02-05_151726Emanuel Knopek –  członek Rady Samorządu Uczniowskiego
Emanuel jest uczniem klasy siódmej i ma 13 lat. Lubi kolor żółty. Interesuje się motoryzacją a jego ulubionym sportem są rajdy samochodowe. W wolnym czasie gra na komputerze i chodzi na spacer z psem. Na śniadanie jada czekoladę, lubi smażony ser, nie pogardzi też słonymi paluszkami. Jego czarujący uśmiech podbił już nie jedno dziewczęce serce.               

 

 

 

2018-02-05_151845Adam Liwczak – członek Rady Samorządu Uczniowskiego
Adam ma dwanaście lat i jest uczniem klasy szóstej. Interesuje się piłką nożną i jest wytrawnym piechurem. , Wspaniale maluje słoneczka. Z kolorów lubi czerń, a ulubionym jedzeniem są ciasta. W wolnym czasie gra na komputerze lub w gry planszowe, jeśli ma z kim. Nie ma zwierzątka domowego.