IMG_8764cut mgr Danuta Molenda
Uczy języka niemieckiego oraz prowadzi kółko języka niemieckiego. Od lat, z różnym skutkiem, przekonuje uczniów ASP, że  „niemiecki”  nie jest  taki trudny.
Studiowała na Uniwersytecie Śląskim, na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym oraz w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych.
W pracy zawodowej kieruje się maksymą: „primum non nocere”, która, choć zapożyczona z zupełnie innej dziedziny życia, wydaje się być i tutaj właściwa. Jej motto życiowe jest w ciągłym doprecyzowywaniu.
Pasje i zainteresowania: czekają na realizację. W wolnych chwilach maluje anioły.
20171001_144642 mgr Monika Nowak
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, kierunek pedagogika o specjalności praca socjalna, opiekuńczo- wychowawcza oraz studiów podyplomowych w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Warsztat nauczyciela doskonali poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach i warsztatach z których szczególnie ceni sobie bliską jej koncepcję dr Ireny Majchrzak „Wprowadzenie dzieci w świat pisma Odimienną metodą Nauki czytania „  „ Rozpoznawanie ryzyka dysleksji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z zakresu diagnozy i wczesnej interwencji”, kursy Szkoły Uczącej się- z zakresu Oceniania Kształtującego, którego elementy na co dzień wykorzystuje w pracy z najmłodszymi, budując przyjazną atmosferę uczenia się. Pracę traktuje jako pasję, ceni sobie możliwość ciągłego rozwoju, odkrywania nowych,efektywnych form pracy.   Motto , które przyświeca jej pracy : „ Wszystko co dziecko przeżywa , co się w nim rodzi i dojrzewa pozostaje mu na całe życie”. Obecnie wychowawczyni wspaniałej, ciekawej świata klasy pierwszej.  W swojej pracy obserwuje jak dzieci chętnie nabywają doświadczeń poprzez zabawę, eksplorację, wykonywanie eksperymentów i rozwiązywanie problemów .Dlatego wspiera wielokierunkową aktywność dzieci stara się ją ukierunkowywać i systematyzować. Zwolenniczka również  zarażania dzieci wyobraźnią, pobudzania do kreatywnych, twórczych rozwiązań. Prowadzi kółka plastyczne art-recykling„Mozaikowo”, które sprzyja zaszczepianiu w dzieciach zarówno miłości do sztuki jak i  świadomości ekologicznej.Prywatnie mama wspaniałego nastolatka, z którym uwielbia wieczorne pogaduchy i pięcioletniej córeczki, której uśmiech sprawia, że słońce świeci w duszy nawet w pochmurny dzień.

mgr Dominika Duraj
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy trzeciej. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, kierunek pedagogika o specjalności praca socjalna, opiekuńczo – wychowawcza oraz studiów podyplomowych w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. W swojej codziennej pracy, która jest dużym wyzwaniem, stara się odkrywać w każdym dziecku coś nowego, innego, odnaleźć jego potencjał i go wykorzystać. Docenia starania dzieci, ich talenty ale również akceptuje słabości. Prowadzi kółko czytelnicze z wykorzystaniem metody „Storyline”. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach, warsztatach szkoleniowych, konferencjach poświęconych edukacji wczesnoszkolnej. Motto, które towarzyszy jej w pracy to: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil” (Janusza Korczaka). Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów Filipa i Franka.