IMG_8842cutmgr Marcela Tessar
Dyrektor Alternatywnej Szkoły Podstawowej
Nauczycielka języka polskiego
W pracy przyświeca jej motto:
„Dziecko chce być dobre;
jeśli nie wie – wytłumacz,
jeśli nie umie – naucz,
jeśli nie może – pomóż” (J. Korczak)

IMG_8868cut

mgr Katarzyna Wajsman – Lelakowska
Pomaga najmłodszym uczniom naszej szkoły przejść w pozytywnej atmosferze przez pierwszy etap nauczania. To właśnie uczniowie sprawiają, że każdy dzień jest zaskakujący i pełen niespodzianek, pozwalają jej także spojrzeć na otaczający świat ich oczami, a to jest dla niej bezcenne. Obecnie na urlopie wychowawczym.

mgr Dorota Kiełkowska
Uczy edukacji wczesnoszkolnej, historii i społeczeństwa, nauczyciel mianowany, wychowawca świetlicy, prowadzi basen, zajęcia komputerowe. Wychowawca klasy drugiej.
Ukończyła Uniwersytet Śląski w Cieszynie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z j. angielskim wychowanie przedszkolne, Wyższą Szkołę Biznesu w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła studia podyplomowe z historii i wiedzy o społeczeństwie, jest w trakcie kursu kwalifikacyjnego z oligofrenopedagogiki.
Wierzy w dziecko, jego ukryte pokłady. Stara się rozumieć trudności z jakimi zdarza mu borykać, pragnie mu wtedy pomóc, największą radością w jej pracy są widoczne efekty w postaci postępów ucznia oraz  jego uśmiech na twarzy, nawet w pochmurny poniedziałek.
Jej motto zawodowe: Dziecko ze mną obok mnie – razem przez świat. Coś dla ducha- jest pożeraczem literowym- uwielbia czytać fantastykę w szczególności Jacka Piekarę, Andrzeja Pilipiuka. Coś dla ciała- kocha pływanie. Obecnie na urlopie macierzyńskim.
 IMG_9074cutmgr Paulina Paleczna- Brzuska
Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na dwóch specjalnościach: Animacja Społeczno- Kulturalna oraz Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z j. angielskim. Trener języka angielskiego. W praktyce nauczyciel i animator. Uczy języka angielskiego we wszystkich klasach. Wychowawca wspaniałej piątej klasy. Interesuje ją środowisko nowych mediów, wykorzystanie TIK w pracy dydaktycznej oraz nowe trendy w edukacji. W swojej pracy stosuje mnemotechniki, metodę TPR, gamifikację. Szuka inspiracji, inicjuje działania. Jej największą pasją jest muzyka. W wolnych chwilach czyta lub ogląda filmy ze swojej długiej listy „rzeczy do zrobienia”. Wyznaje zasadę, że codziennie mamy szansę dowiedzieć się czegoś nowego i zrobić coś wartościowego.
IMG_8764cut mgr Danuta Molenda
Uczy języka niemieckiego oraz prowadzi kółko języka niemieckiego. Od lat, z różnym skutkiem, przekonuje uczniów ASP, że  „niemiecki”  nie jest  taki trudny.
Studiowała na Uniwersytecie Śląskim, na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym oraz w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych.
W pracy zawodowej kieruje się maksymą: „primum non nocere”, która, choć zapożyczona z zupełnie innej dziedziny życia, wydaje się być i tutaj właściwa. Jej motto życiowe jest w ciągłym doprecyzowywaniu.
Pasje i zainteresowania: czekają na realizację. W wolnych chwilach maluje anioły.
 IMG_9018cutmgr Jolanta Kubaczka- Mrowczyk
Nauczycielka matematyki, techniki i zajęć komputerowych. Wychowawca klasy czwartej. Swoim uśmiechem wprowadza swoich wychowanków w skomplikowany świat liczb, komputerów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze rowerem.
mgr Monika Nowak
mgr Dominika Duraj