Nauczyciele

IMG_8842cutmgr Marcela Tessar
Dyrektor Alternatywnej Szkoły Podstawowej
Nauczycielka języka polskiego, logopeda.
W pracy przyświeca jej motto:
„Dziecko chce być dobre;
jeśli nie wie – wytłumacz,
jeśli nie umie – naucz,
jeśli nie może – pomóż” (J. Korczak)

IMG_8868cut

mgr Katarzyna Wajsman – Lelakowska
Pomaga najmłodszym uczniom naszej szkoły przejść w pozytywnej atmosferze przez pierwszy etap nauczania. To właśnie uczniowie sprawiają, że każdy dzień jest zaskakujący i pełen niespodzianek, pozwalają jej także spojrzeć na otaczający świat ich oczami, a to jest dla niej bezcenne. Obecnie na urlopie wychowawczym.


DSC_1277
mgr Dorota Kiełkowska
Uczy edukacji wczesnoszkolnej, historii i społeczeństwa, nauczyciel mianowany, wychowawca świetlicy, prowadzi basen, zajęcia komputerowe. Wychowawca klasy drugiej.
Ukończyła Uniwersytet Śląski w Cieszynie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z j. angielskim wychowanie przedszkolne, Wyższą Szkołę Biznesu w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła studia podyplomowe z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki.
Wierzy w dziecko, jego ukryte pokłady. Stara się rozumieć trudności z jakimi zdarza mu borykać, pragnie mu wtedy pomóc, największą radością w jej pracy są widoczne efekty w postaci postępów ucznia oraz  jego uśmiech na twarzy, nawet w pochmurny poniedziałek.
Jej motto zawodowe: Dziecko ze mną obok mnie – razem przez świat. Coś dla ducha- jest pożeraczem literowym- uwielbia czytać fantastykę w szczególności Jacka Piekarę, Andrzeja Pilipiuka. Coś dla ciała- kocha pływanie. Obecnie na urlopie macierzyńskim.
 IMG_9074cutmgr Paulina Paleczna- Brzuska
Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na dwóch specjalnościach: Animacja Społeczno- Kulturalna oraz Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z j. angielskim. Trener języka angielskiego. W praktyce nauczyciel i animator. Uczy języka angielskiego we wszystkich klasach. Wychowawca wspaniałej piątej klasy. Interesuje ją środowisko nowych mediów, wykorzystanie TIK w pracy dydaktycznej oraz nowe trendy w edukacji. W swojej pracy stosuje mnemotechniki, metodę TPR. Szuka inspiracji, inicjuje działania. Jej największą pasją jest muzyka. W wolnych chwilach czyta lub ogląda filmy ze swojej długiej listy „rzeczy do zrobienia”. Wyznaje zasadę, że codziennie mamy szansę dowiedzieć się czegoś nowego i zrobić coś wartościowego.
IMG_8764cut mgr Danuta Molenda
Uczy języka niemieckiego oraz prowadzi kółko języka niemieckiego. Od lat, z różnym skutkiem, przekonuje uczniów ASP, że  „niemiecki”  nie jest  taki trudny.
Studiowała na Uniwersytecie Śląskim, na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym oraz w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych.
W pracy zawodowej kieruje się maksymą: „primum non nocere”, która, choć zapożyczona z zupełnie innej dziedziny życia, wydaje się być i tutaj właściwa. Jej motto życiowe jest w ciągłym doprecyzowywaniu.
Pasje i zainteresowania: czekają na realizację. W wolnych chwilach maluje anioły.
 IMG_9018cutmgr Jolanta Kubaczka- Mrowczyk
Nauczycielka matematyki, techniki i zajęć komputerowych. Wychowawca klasy czwartej. Swoim uśmiechem wprowadza swoich wychowanków w skomplikowany świat liczb, komputerów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze rowerem.
20171001_144642 mgr Monika Nowak
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, kierunek pedagogika o specjalności praca socjalna, opiekuńczo- wychowawcza oraz studiów podyplomowych w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Warsztat nauczyciela doskonali poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach i warsztatach z których szczególnie ceni sobie bliską jej koncepcję dr Ireny Majchrzak „Wprowadzenie dzieci w świat pisma Odimienną metodą Nauki czytania „  „ Rozpoznawanie ryzyka dysleksji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z zakresu diagnozy i wczesnej interwencji”, kursy Szkoły Uczącej się- z zakresu Oceniania Kształtującego, którego elementy na co dzień wykorzystuje w pracy z najmłodszymi, budując przyjazną atmosferę uczenia się. Pracę traktuje jako pasję, ceni sobie możliwość ciągłego rozwoju, odkrywania nowych,efektywnych form pracy.   Motto , które przyświeca jej pracy : „ Wszystko co dziecko przeżywa , co się w nim rodzi i dojrzewa pozostaje mu na całe życie”. Obecnie wychowawczyni wspaniałej, ciekawej świata klasy pierwszej.  W swojej pracy obserwuje jak dzieci chętnie nabywają doświadczeń poprzez zabawę, eksplorację, wykonywanie eksperymentów i rozwiązywanie problemów .Dlatego wspiera wielokierunkową aktywność dzieci stara się ją ukierunkowywać i systematyzować. Zwolenniczka również  zarażania dzieci wyobraźnią, pobudzania do kreatywnych, twórczych rozwiązań. Prowadzi kółka plastyczne art-recykling„Mozaikowo”, które sprzyja zaszczepianiu w dzieciach zarówno miłości do sztuki jak i  świadomości ekologicznej.Prywatnie mama wspaniałego nastolatka, z którym uwielbia wieczorne pogaduchy i pięcioletniej córeczki, której uśmiech sprawia, że słońce świeci w duszy nawet w pochmurny dzień.
 
mgr Dominika Duraj
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy drugiej. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, kierunek pedagogika o specjalności praca socjalna, opiekuńczo – wychowawcza oraz studiów podyplomowych w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. W swojej codziennej pracy, która jest dużym wyzwaniem, stara się odkrywać w każdym dziecku coś nowego, innego, odnaleźć jego potencjał i go wykorzystać. Docenia starania dzieci, ich talenty ale również akceptuje słabości. Prowadzi kółko czytelnicze z wykorzystaniem metody „Storyline”. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach, warsztatach szkoleniowych, konferencjach poświęconych edukacji wczesnoszkolnej. Motto, które towarzyszy jej w pracy to: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil” (Janusza Korczaka). Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów Filipa i Franka.
20431715_1540640969320475_2472922637298811325_nlic. Sandra Kawulka
Wychowawczyni klasy trzeciej – jedynej w swoim rodzaju. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Młoda osoba, pełna kreatywnych pomysłów, starająca się stworzyć miłą atmosferę dla uczniów. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia uśmiech dziecka oraz poczucie bezpieczeństwa. Stara się aby jej uczniowie nigdy się nie nudzili. Poszukiwaczka nowych, interesujących i motywujących metod pracy z uczniem. Prywatnie żeglarka z ośmioletnim stażem, harcerka, wędrowniczka kochająca zwierzęta i naturę.